Anasayfa » Hakkımızda

Hakkımızda

Squash sporundaki 22 yıllık tecrübemizi CaptainCourt markasıyla dünya squashına sunmanın mutluluğu içindeyiz.

Ülkemizde squash sporunun gelişmesine paralel olarak squash kort sayısında da belirgin bir artış görülmektedir. Ancak squash kortunu sadece dört duvar ve parke zemin olarak gören dar bakış açısı yüzünden standartlara uygun kortlarımız yok denilecek kadar az sayıdadır. Bu olumsuz durum squash sporunun gelişmesini engelleyen önemli faktörlerin başında gelmektedir. Türkiye'de bulunan squash kortlarının neredeyse %90'ı squash sporuna uygun olmayan imalattan dolayı kullanılamaz haldedir. Halbuki squash kortlarımız aynı maliyetle profesyonel firmalar tarafından imal edilmiş olsalardı, Dünya Squash Federasyonu standartlarına uygun birçok korta sahip olabilirdik.

Biz CaptainCourt olarak ülkemizdeki bu eksikliğin bilincinde olup dış bağlantılarımızı hep açık tuttuk. 2007 yılında İngiltere Squash Federasyonunun davetlisi olarak katıldığımız eğitimlerde, squash duvar kaplamaları, karkas parke sistemleri, squash cam bağlantı teknikleri ve uygun ışık miktarları konusundaki bilgi ve deneyimimizi geliştirerek CaptanCourt markasının bugünkü seviyeye ulaştırdık.

CaptainCourt Türkiye squash sektöründe tescilli tek markadır. Türkiye'de ilk defa bu yıl düzenlenen Dünya Profesyonel Squash Şampiyonası (PSA) maçları İstanbul Avrupa Konutları CaptainCourt squash kortlarında gerçekleştirilmiştir.

CaptainCourt ; Finlandiya, Belçika, Mısır gibi ülkelere squash kort malzemeleri

(squash kort camı, squash menteşeleri, squash parke sistemleri v.b) tedarik eden sayılı dünya markaları arasında yer almaktadır.

CaptainCourt inşaat sektöründe saygınlığını kanıtlamış Ağaoğlu, Avrupa Konutları, Sympaş Gayrimenkul, Yeşil İnşaat, Birlik İnşaat gibi seçkin firmaların squash kort yapım işlerini üstlenmekte ve imalat sonrası bu kortlarda başarılı turnuvaların organizasyonuna öncülük etmeye devam etmektedir.Tasarım ve Uygulama Dörtgöz Tasarım Stüdyosu